Poštovani učenici,

Kao što vjerojatno znate 08. listopada u Republici Hrvatskoj obilježava se Dan neovisnosti. Taj datum smo iskoristili da u drugim i trećim razredima naše škole provedemo projekat koji nosi naziv MOJA DOMOVINA. O čemu se radi ? Radi se o pokušaju naše škole da kroz obradu jedne teme, kroz sve nastavne predmete i sadržaje promovira tematsku nastavu, kao jedan kvalitetan oblik nastave koji prema našem mišljenju ima znatno bolji učinak u savladavanju gradiva. Kao što smo rekli, ovaj put je tema MOJA DOMOVINA. Tijekom nekoliko tjedana provedbe ovoga projekta školu će posjetiti nekoliko uglednih gostiju, a škola će upriličiti susret i razgovor s njima. Po završetku projekta stručna složba izvršit će analizu provedenoga na temelju izvještaja pojedinih profesora, stručnih vijeća i razgovora s učenicima.

Svima želim puno uspjeha u provedbi ovoga projekta.

Dubravko Deželić, dipl.graf.ing. – ravnatelj škole


U sklopu projekta MOJA DOMOVINA održan je prvi susret učenika s gostom, paterom Tvrtkom Barunom. Pater Barun upoznao je učenike s funkcioniranjem projekta brige RH o izbjeglicama. Učenici su upoznati s do sad učinjenim i obvezama RH prema izbjeglim građanima s Bliskog istoka. Nakon predavanja uslijedila su pitanje učenika. Susret s paterom završio je intervjom u našem studiju. 
Snimku razgovora s paterom Tvrtkom možete pogledati ovdije – LINK

Pater-Barun

Kompletan prilog o projektu “Moja domovina” možete vidjeti na web stranici Škole za dizajn i medijsku produkciju – LINK